Experimentální snímek autorky z pražské UMPRUM. Za jeho vznikem dle režisérky stojí její fascinace dosud neodhalenými tajemstvími vesmíru. K tvorbě vizuálu použila počítačové programy a nashromážděná číselná data, k nimž následně vznikl zvukový doprovod postavený na jejich přesném zobrazování a převodu.
Autorský film Chintis Lundgrenové vypráví o Hermanovi, což je krysa, žijící v neuspořádané a chaotické domácnosti. Jednoho dne se ale na prahu jeho bytu objeví malá plachá kočka, která přichází rovnou se zavazadly. A tak se začne rozvíjet velmi zvláštní vztah, které postupně spěje ke katastrofě.
Bylo nebylo, stalo se nestalo jedné noci blízko jedné obce kus od Prahy. Student pražské UMPRUM svým specificky naivním výtvarným stylem vypráví historku o třech kamarádech, kteří se z ekonomických důvodů vydali na cestu pěšky a neekonomicky se zastavili v hospodě ve středočeském Srbsku.
Pozorohudný nenarativní snímek, který vytvořilo režisérské trio Kolouch + Vlková + Búřil. Výsledkem jejich práce je jako vždy atypický audiovizuální zážitek na hraně kinematografie a výtvarného umění. Snímek je inspirovaný dílem německého konceptualisty Josepha Beyuse, ale i stylem Andreje Tarkovského, ale i politickou situací na Ukrajině a v pobaltských státech.
Vtipný komentář k cestám po africkém kontinentu využila ve svém filmu studentka Západočeské univerzity, která si pro výtvarné ztvárnění dědečkových vzpomínek zvolila plastickou hmotu v přírodních hnědých a béžových tónech. Divákům tak zpřítomňuje africký venkov i nespoutanou divočinu.
Smrt přichází opakovaně ve vlnách a v koloběhu přírody má své místo. Co je pro jednu rostlinu odpad, je pro jinou poklad, jak naznačuje i tento snímek, zvláštně kombinující „organické téma“ s digitální animací. A výsledný tvar navíc nejvíce připomíná počítačovou simulaci – jakousi hru.
Metaforu nakládání s problémy v životě každého z nás přináší černobílý 3D film režiséra ze Západočeské univerzity v Plzni. V minimalistických kulisách a za minimalistického hudebního doprovodu rozehrává koloběh útěků před klecemi, v nichž se nevyhnutelně znovu a znovu ocitáme.
Linorytový hudební videoklip pro českou alternativní skupinu Planety, který snad vypráví o lásce v oceánu uzavřeném v malém akváriu. Studentka animace na FDULS ZČU v Plzni ho pojala jako hru s rozfázovaným pohybem ve formě linorytu, který je doplněn kreslenými detaily.
Snímek, jenž ve své době fascinoval diváky na desítkách festivalů, zobrazuje Sněhurčin poslední sen, který se jí zdá během cesty na pohotovost. Režisér pracuje s CGI animací zcela po svém a stejně originální je i v obsahu. Surrealistický sen se hemží pozměněnými či deformovanými postavami z filmů Walta Disneye.