Tento legendární film Marv Newland natočil v roce 1969 coby student ArtCenter College of Design (Los Angeles). Od těch dob se stal kultovním a je zařazován do nejrůznějších výběru nejlejpších animovaných filmů historie. Natočený byl v primitivních produkčních podmínkách 16mm kamerou Bolex. Svým jednoduchým stylem, využívajícím černobílé linie, připomíná průkopnické filmy Winsora McCaye.
A co když je tu doma?! Autobiografický film o malé Vietnamce, která vyrůstá v českém maloměstě. Zatímco si zvyká na to být zároveň cizí i doma, její rodina směřuje k zásadnímu rozhodnutí. Kdo odjede - kdo zůstane? A čí domov je kde?
Pandy je studentský krátký animovaný film slovenského režiséra Matúše Vizára. Byl vybrán do sekce Cinéfondation festivalu v Cannes a získal zde třetí nejvyšší ocenění. Byl promítán také na Anifilmu v Třeboni a je také na programu festivalu animovaného filmu v Annecy.
Zábavný videoklip k písni hudebního uskupení Pokáč názorně ukazuje, jak může domácí mazlíček proměnit majiteli život v peklo. Autorka vtipně ilustruje zpívaný text, přičemž si na své přijdou hlavně diváci, kterým klip potvrdí jejich vlastní, ne vždy zcela příjemné zkušenosti.
Film zobrazuje zážitky čínské ženy z doby, kdy působila jako živý model v zahraničí. Ming zobrazuje tělo asijské ženy, neustále označované jako exotické, jako objekt ponížení a zkoumá psychologické dopady mužského pohledu na něj a také neslučitelné ideály západních a východních standardů krásy a ženskosti.
Pozorovatel, který vyčistí svou mysl a omezí své prostředky jen na práci s časem a pohybem v prostoru, nejenže může dojít jistého pixilačního vytržení, ba co víc, pokud se skutečně napojí na onu vlnu, jeho cesta ho zcela pohltí. A vlnění trávy, mraků, kopců a údolí, slunečního pohybu i nás samotných, to vše zde hraje svou roli. Nenarativní pixilace české krajiny.
Pokud byla stará dobrá Karkulka hodné a bezbranné děvče, na tuhle si vlk rozhodně nepřijde! Ve výtvarně výrazném vyprávění si hladová šelma nakonec pochutná na jiných dobrotách, než bychom čekali. Vtipně upravenou (ne)pohádku o návštěvě u babičky nezapomenutelným způsobem namluvil Ota Jirák.
Originální anidok oživuje s pomocí dobové grafiky vzpomínky nejen na dobu slávy československého hokeje, ale i na jeho černé okamžiky. Konkrétně se autorka zaměřuje na represe, které si státní aparát přichystal pro hráče státní reprezentace v roce 1950. Zakládá na autentických výpovědích žijících pamětníků a archivním materiálu.
Klasická vánoční atmosféra. Matka celý den připravovala vánoční večeři a všechny ostatní záležitosti potřebné pro kvalitní rodinnou oslavu tohoto pohanského svátku. Otec celý den seděl u televize. Každý si jistě dovede představit, jak se taková situace bude vyvíjet dál. Morbidní loutková animace.
Osudy mladého zamilovaného páru, staré paní pečující o květinu na okně, úspěšného běžce či jednonohého žebráka na rohu ulice se v tomto kresleném snímku postupně prolínají za přítomnosti neutuchajícího větru, který je možné, stejně jako lidské kroky, považovat za metaforu neúnavného koloběhu života.