Pinocchio ve svém nitru cítí silnou touhu. Jednoho dne se mu snad podaří zbavit se přetvářky a stát se skutečnou dívkou. Aktualizovaná a silně zhuštěná verze slavného příběhu v podání známé americké experimentátorky ožívá, jak jinak, přímo na filmovém pásu.
Během scrollování feedem na Instagratte potká Benjamin Efrati svůj algoritmus, kterým je obří vesmírná kočka neonových barev. Algoritmus reflektuje jeho chování, utvrzuje ho v jeho přesvědčení a uzavírá ho do zlaté klece, která mu poskytuje útěchu, zatímco on se vzdaluje realitě. Mon Algorithm à Moi je moderní bajkou ve formě psychedelické odysey v prostředí virtuálního světa sociálních sítí.
Krátké zamyšlení nad životním prostředím Ostravska a jeho obyvateli je založeno na básni Viktora Beznohy, jenž se i sám ujal její recitace. Veršům plným trefných situací a point zdárně sekundují animované výjevy. Výsledkem středoškolského snímku je tak autentické, a přesto humorné svědectví o naší civilizaci.
Videoklip znázorňuje boj mezi komunisty (stávkujícími horníky) a jugoslávskými nacionalisty ve městě Trbovlje v roce 1924. Slovinsko bylo v té době součástí Království Jugoslávie a v bojích zahynuly desítky lidí. Videoklip zachycuje ozvěny prvních desetiletí 20. století prostřednictvím různých uměleckých směrů.
Znepokojující příběh z blízké budoucnosti. Lidé jsou zalezlí ve svých malých příbytcích a všechno, čím žijí, se odehrává ve virtuální rovině. Každý z nich natáčí a streamuje různá videa. Netuší, jak nesvobodní jsou, dokud se jeden z nich nedostane ze svého příbytku ven. Jenže objev vnější reality není pro správce jejich virtuálních životů vůbec vítaný.
V této moderní bajce přetékající absurdním symbolismem se Meat Dept. noří do samého srdce nefunkčního milostného vztahu. Za dynamikou nekonečného soupeření o moc mezi mužem a ženou se skrývá složitější pravda: dualita ženské a mužské energie nevytváří neměnný antagonismus, ale nabízí prostor pro nekonečné tvoření.
Chlapi na stavbě mají problém, zasekla se jim lopata v písku. Student plzeňského Ateliéru animace, známý publiku Anifilmu již z předchozích ročníků festivalu, volí opět provokativní téma i formu. Dokážou tohle chlapi do oběda vyřešit? A když ne, stane se něco?
Tento poetický, ekologicky laděný a půvabně animovaný videoklip natočila známá chorvatská autorka, působící již nějakou dobu v Estonsku. Zobrazuje protichůdné vztahy člověka a přírody. Změna klimatu, přelidnění či ztráta diverzity – tyto znepokojivé jevy se týkají nás všech.
Vizuálně pozoruhodný abstraktní videoklip pro hudební duo Gnaw kombinuje vícero animačních stylů, přičemž autorka využívá jak linie a tvary, tak různé fotografie. Experimentální zvuk je tvořen tradičními perskými a finskými nástroji se syntezátory a dodává klipu atmosféru tajemna a příjemného rozechvění.