Pokročilé vyhledávání

Filmy

 • WOO-HOO!

  Navzdory názvu tento snímek využívající pixilaci vypráví o neradostném randění. Pomocníkem v navazování vztahů je pro hrdinu s koňskou hlavou svérázná seznamovací aplikace připomínající staré osmibitové hry. Ani nejlepší seznamka ale nedokáže předvídat reakce jednorožců, za které se někdy máme.

 • Jeden král měl koně

  Krátký animovaný film vyrobený tradiční loutkovou technologií. Groteskní příběh s prvky hororu a fantaskní pohádky o hierarchickém střetu krále a jeho šaška.

 • Velký kýchač

  Kouzelná mumie v rukou gangsterů! Dva potrhlí gangsteři ukradnou z muzea mumii Velkého Kýchače, která Egypťanům kdysi kýchala diamanty. Po různých eskapádách se jim podaří ji oživit, kouzlo však nefunguje tak jak si představovali. Velký Kýchač nesmí příliš nastydnout! Klasický animovaný - loutkový film Nora Držiaka. S nadsázkou kombinuje prvky dobrodružného, gangsterského, katastrofického filmu, thrilleru a pohádky.Autorovo portfolio zde: https://www.behance.net/dr_noro.

 • Kafka Band: Grab / Hrob

  Atmosféra a příběh klipu vychází přímo ze stránek Kafkova románu a také z jeho komiksové adaptace Jaromíra 99 a Davida Mairowitze. Zeměměřič K. Se ve vesnici na konci světa zamiluje do dívky Frídy. Ta láska je sice vášnivá, ale také temná a sebezničujicí. Nemohou utéct. Nejde být spolu. Nakonec si v Kafkově románu zoufalá Frída představuje hrob, kde s K. bude už na pořád." V písničce jako host zpívá německá zpěvačka Christine Rahn. "Sním o tom / být u tebe / napořád / na zemi není místo / pro naši lásku / ani ve vesnici / ani nikde jinde Představuju si hrob / Hluboký a úzký / Držíme se v náručí / Má tvář na tvé / Tvá na té mé / Už nás nikdo nikdy neuvidí..."

 • Čím víc vím

  Temperamentní film s výraznou výtvarnou stránkou vypráví o muži, který se chystá zemřít a chce se podělit o svůj životní příběh. Procházíme jeho vzpomínkami, kdy byl jako dítě poprvé konfrontován se životními záhadami. Byl vystaven podivným událostem, ale okolí ho ujistilo, že vše je tak, jak má být. A když opustil chráněné území dětství, ocitl se na nejisté půdě.

 • Between the World and Me

  Vizuální umělec, grafik a ilustrátor Jan Šrámek vytvořil podmanivou vizuální ilustraci k písnihudebního interpreta Dizzcocka. Album, z něhož song pochází, bylo označeno porotou ceny Vinyla za desku roku a tematizuje sociální a politické problémy. Stejně tak postupoval i režisér při tvorbě klipu, který situoval do města Detroit. Album reflektuje současné politické i sociální problémy.

 • Pokáč: Mám doma kočku

  Zábavný videoklip k písni hudebního uskupení Pokáč názorně ukazuje, jak může domácí mazlíček proměnit majiteli život v peklo. Autorka vtipně ilustruje zpívaný text, přičemž si na své přijdou hlavně diváci, kterým klip potvrdí jejich vlastní, ne vždy zcela příjemné zkušenosti.

 • Zahrada uzavřená

  Inspirací pro tuto diplomní práci byla Píseň písní, volně pojatá v různých významových rovinách. Film byl natáčen ve více plánech.

 • KLÍČení

  Příběh je o víle a duchovi, kteří spolu laškují v lese. Hlavní roli v jejich vzájemném soužití hraje klíč, který si neustále kradou, posílají a zamykají se jím, jenže klíče umí i jiné věci. Celý příběh je jakousi metaforou lidských vztahů, prvních lásek a řeší jejich složitosti. Film byl vytvořen na katedře animované tvorby na Filmové a televizní fakultě (FAMU) v Praze.

 • Ztracený námořník

  Poutavý a tragický příběh je adaptací skutečného příběhu, který popsal známý neuropsycholog Olivier Sacks ve své slavné knize Muž, který si pletl manželku s kloboukem. Příběh se zabývá pacientem, který trpí po desetiletí naprostou ztrátou krátkodobé paměti, takže uvízl je jednom okamžiku své životní cesty.