Pokročilé vyhledávání

Filmy

 • Vlnění

  Pozorovatel, který vyčistí svou mysl a omezí své prostředky jen na práci s časem a pohybem v prostoru, nejenže může dojít jistého pixilačního vytržení, ba co víc, pokud se skutečně napojí na onu vlnu, jeho cesta ho zcela pohltí. A vlnění trávy, mraků, kopců a údolí, slunečního pohybu i nás samotných, to vše zde hraje svou roli. Nenarativní pixilace české krajiny.

 • Life in Patterns

  Ve svém bezpříběhovém filmu se Vojtěch Domlátil zaměřuje na nejrůznější vzory, které se objevují okolo nás a se kterými zcela bez povšimnutí a opakovaně přicházíme do styku. Reálný, fyzický pocit ze sledovaných materiálů dotváří odpovídajícími zvuky a dodává a podle autora „vyrůstá z dokonalých vzorů." Něha, slabost a kýč. Život ve dvanácti snímcích za sekundu.

 • Čím víc vím

  Temperamentní film s výraznou výtvarnou stránkou vypráví o muži, který se chystá zemřít a chce se podělit o svůj životní příběh. Procházíme jeho vzpomínkami, kdy byl jako dítě poprvé konfrontován se životními záhadami. Byl vystaven podivným událostem, ale okolí ho ujistilo, že vše je tak, jak má být. A když opustil chráněné území dětství, ocitl se na nejisté půdě.

 • Between the World and Me

  Vizuální umělec, grafik a ilustrátor Jan Šrámek vytvořil podmanivou vizuální ilustraci k písnihudebního interpreta Dizzcocka. Album, z něhož song pochází, bylo označeno porotou ceny Vinyla za desku roku a tematizuje sociální a politické problémy. Stejně tak postupoval i režisér při tvorbě klipu, který situoval do města Detroit. Album reflektuje současné politické i sociální problémy.

 • Pokáč: Mám doma kočku

  Zábavný videoklip k písni hudebního uskupení Pokáč názorně ukazuje, jak může domácí mazlíček proměnit majiteli život v peklo. Autorka vtipně ilustruje zpívaný text, přičemž si na své přijdou hlavně diváci, kterým klip potvrdí jejich vlastní, ne vždy zcela příjemné zkušenosti.

 • Paní G.

  Paní G. je tragikomická loutková lovestrory plná překvapivých momentů. Zachycuje situace ze života jednoho muže a jeho nevšední životní partnerky.

 • Svět prachu

  Film, v němž se střetávají evropské a asijské vlivy, natočila čínská režisérka ve Velké Británii. Snímek nese ekologické poselství. Odehrává se v šedivém, zaprášeném městě. Autorka ale ukazuje, že kdybychom chtěli, můžeme postupně, třeba i po malých krůčcích, změnit svět k lepšímu. A ilustruje to nápaditou prací s animací barev.

 • Velký kýchač

  Kouzelná mumie v rukou gangsterů! Dva potrhlí gangsteři ukradnou z muzea mumii Velkého Kýchače, která Egypťanům kdysi kýchala diamanty. Po různých eskapádách se jim podaří ji oživit, kouzlo však nefunguje tak jak si představovali. Velký Kýchač nesmí příliš nastydnout! Klasický animovaný - loutkový film Nora Držiaka. S nadsázkou kombinuje prvky dobrodružného, gangsterského, katastrofického filmu, thrilleru a pohádky.Autorovo portfolio zde: https://www.behance.net/dr_noro.

 • Citadela

  Karavana putuje pouští. Přichází ke studni, avšak ta je prázdná. Žízniví pokračují. Po dlouhé cestě přicházejí k oáze, ta je však obehnána vysokou zdí a dveře jsou zavřené. Obyvatelé citadely na zběsilé bušení na bránu nereagují a poslední naděje se skrývá v červených šatech tanečnice a v jejím umění.

 • Do Not Touch!

  Minutový loutkový gag, který vytvořil student z plzeňské fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, ovšem během stáže v polské Lodźi. Ačkoliv je to autorův první loutkový film, dokázal na malé ploše – a to jak časové, tak prostorové – vytvořit vtipnou situaci a dovést ji k zábavné pointě.