Pokročilé vyhledávání

Filmy

 • Ahoj, cizinče

  Tenhle film jsem natočila speciálně pro tebe. Potřebovala jsem se k tobě dostat. Potřebovala jsem se s tebou spojit. Potřebovala jsem ti říct, jak se cítím.

 • Spolubydlící

  Zdravý rozum mizí přímo úměrně s rostoucí teplotou.

 • Ming

  Film zobrazuje zážitky čínské ženy z doby, kdy působila jako živý model v zahraničí. Ming zobrazuje tělo asijské ženy, neustále označované jako exotické, jako objekt ponížení a zkoumá psychologické dopady mužského pohledu na něj a také neslučitelné ideály západních a východních standardů krásy a ženskosti.

 • Tlak v kabině

  Groteska s plstěnými loutkami zachycuje zážitek Grahama Pengeho, pasažéra, obsedantně se zabývajícího bezpečnostními předpisy při letu. Když se vedle něj posadí bezstarostná cestující, Graham začíná propadat panice a přestává ovládat své fantazie. Stop-motion animace je jen lehce doplněná postprodukčními zásahy.

 • Jestliže dokážete

  Jste dobrý člověk? Co si myslíte o svých sousedech? Nebo o kolezích z práce? Jaká je vaše rodina? Máte na každého jasný názor? A jakýpak je? Že není nic moc? Není snadné být takový, jak to v tomto vtipném animovaném filmu popisuje citát Winstona Churchilla. Zvlášť, jste-li taky jenom člověk.

 • Kočičí dny

  Malý chlapec Jiro se necítí vůbec dobře. Otec ho bere k doktorce na vyšetření, kde se dozvídá neuvěřitelnou informaci. Ve hře vlastně není žádná nemoc, nýbrž chlapcova identita. Ještě než se dozvědí výsledky DNA testů, snaží se otec s novou situací vyrovnat… a oba zažívají nezvyklé, až absurdní situace.

 • Tree9: Ma Ydoum Hal

  Klip mladého francouzského autora zachycuje rozhovor mezi dvěma přáteli, kteří spolu hrávali hudbu. Jeden z nich si prochází těžkým obdobím, náboženská krize mu převrátila pohled na svět. Druhý se mu snaží porozumět a najít způsob, jak se opět sblížit.

 • Sny o Trumpovi

  Na principu anidoku vizualizuje autorka sny o Donaldu Trumpovi, které během roku 2016 posbírala od lidí po celém světě. Naděje i obavy týkající se nového prezidenta se výrazně vtiskly do mysli i nevědomí respondentů a vyvolaly fantaskní snové motivy, jež se režisérce podařilo plynule propojit nejrůznějšími metamorfózami.

 • Dobré úmysly

  Svůj úspěch s filmem Dost autorka zopakovala o rok později, kdy si opět odnesla cenu za nejlepší studentský film Anifilmu. I v Dobrých úmyslech pozorujeme její svérázný humor a zálibu ve vyhrocených situacích. Hrdinka se poté, co zaviní vážnou nehodu, snaží napravit svou fatální chybu i následná neprozřetelná rozhodnutí.

 • Mořské panny a nosorožci

  Osmiletá Matilda vzpomíná na svou rodinu a její vzpomínky jsou ztvárněny jako surrealistické vize, ve kterých vystupuje její babička bývalá mořská panna, nažhavená matka a zmizelý otec, jehož zlomené srdce, vztek a žárlivost představuje nosorožec. Matildin život je zkrátka plný groteskních a bizarních postav bažících po lásce.