Pokročilé vyhledávání

Filmy

 • Štyri

  Ambiciózní, výtvarně uhrančivý snímek se odehrává na sklonku jara 1937 v nostalgické atmosféře přímořského městečka. Autorka zobrazuje jednu tragickou událost z pohledu čtyř různých žen. Jejich příběhy se v tomto nevšedním konceptu protínají a všechny čtyři, pilotka, pošťačka, prodavačka a zpěvačka, se stávají součástí tragédie.

 • Král duchů

  Další podmanivý film klasika malované animace Georgese Schwizgebela. Tentokrát je jeho sugestivní animovaná jízda založena na Goethově básni Erlkönig (Král duchů) a na hudbě Franze Schuberta a Ference Liszta. Muž s nemocným synem projíždí na koni lesem a blouznící dítě podléhá dojmu, že sledují postavu krále duchů.

 • Lední Barry – Prolomíme ledy!! – Vlog #207

  Polární Barry je lední medvěd a populární youtuber ze severního pólu. Co si jeho followeři myslí o globálním oteplování? Jak by se na něj měli medvědi připravit? Režisér tohoto snímku formou youtuberského videa zpracovává nepříjemně aktuální téma a využívá k tomu odpovědí reálných lidí.

 • To je mina!

  Náročnou metodou pískové animace zpracovaný snímek je výjevem z íránské vesnice, ovšem z pohledu atypického pozorovatele, který dlouho zůstává neodhalen. Autoři upozorňují na nástrahy nášlapných min, které po válce v jejich zemi zůstaly a jsou stále nebezpečné.

 • Ahoj, cizinče

  Tenhle film jsem natočila speciálně pro tebe. Potřebovala jsem se k tobě dostat. Potřebovala jsem se s tebou spojit. Potřebovala jsem ti říct, jak se cítím.

 • Spolubydlící

  Zdravý rozum mizí přímo úměrně s rostoucí teplotou.

 • Ming

  Film zobrazuje zážitky čínské ženy z doby, kdy působila jako živý model v zahraničí. Ming zobrazuje tělo asijské ženy, neustále označované jako exotické, jako objekt ponížení a zkoumá psychologické dopady mužského pohledu na něj a také neslučitelné ideály západních a východních standardů krásy a ženskosti.

 • Tlak v kabině

  Groteska s plstěnými loutkami zachycuje zážitek Grahama Pengeho, pasažéra, obsedantně se zabývajícího bezpečnostními předpisy při letu. Když se vedle něj posadí bezstarostná cestující, Graham začíná propadat panice a přestává ovládat své fantazie. Stop-motion animace je jen lehce doplněná postprodukčními zásahy.

 • Jestliže dokážete

  Jste dobrý člověk? Co si myslíte o svých sousedech? Nebo o kolezích z práce? Jaká je vaše rodina? Máte na každého jasný názor? A jakýpak je? Že není nic moc? Není snadné být takový, jak to v tomto vtipném animovaném filmu popisuje citát Winstona Churchilla. Zvlášť, jste-li taky jenom člověk.

 • Kočičí dny

  Malý chlapec Jiro se necítí vůbec dobře. Otec ho bere k doktorce na vyšetření, kde se dozvídá neuvěřitelnou informaci. Ve hře vlastně není žádná nemoc, nýbrž chlapcova identita. Ještě než se dozvědí výsledky DNA testů, snaží se otec s novou situací vyrovnat… a oba zažívají nezvyklé, až absurdní situace.