Pokročilé vyhledávání

Filmy

 • Cestovka Limbo Limbo

  Svět, v němž jsou muži oběťmi elektronických vychytávek, zbývá nespokojeným, přehlíženým ženám jediné – zkusit štěstí s cestovní kanceláří Limbo Limbo. Její autobus je zaveze do země, kde se sny stávají realitou. Divák je tak svědkem kuriózního tripu v maďarském střihu.

 • Rex Orange County (feat. Benny Sings): Loving is Easy

  Duo Rex a Benny vytáhne hudební nástroje a oživí svůj obývací pokoj chytlavou melodií. Dodá muzika interiéru vysněnou podobu? V Anglii usazený belgický autor, který začínal hlavně zakázkovou tvorbou, se nyní specializuje na poctivou stop-motion animaci.

 • Prezident Lourajder: Osud

  Videoklip mladého slovenského tvůrce vznikl pro rappera, známého jako Prezident Lourajder, který zpravidla vystupuje zahalený ve své typické kukle. V klipu sledujeme našeho maskovaného hrdinu, jak se potuluje po svém sídle. Co to vlastně znamená být skutečně sám?

 • Boles

  Vynikající slovinská režisérka Špela Čadež, známá svou precizní loutkovou animací, nám předkládá adaptaci povídky Maxima Gorkého. Hlavním hrdinou je Filip, který sní o kariéře úspěšného spisovatele. Jednoho dne se setká se svou sousedkou, stárnoucí prostitutkou Terezou, která ho požádá, aby napsal dopis jejímu údajnému snoubenci.

 • Dvě východní cestičky ve vlasech

  Psychologický průzkum komunikace a izolace mezi Východem a Západem.

 • Zepo

  Kdysi dávno, jednoho zimního rána šla malá dívka do lesa pro dřevo. Daleko od domova narazila na krvavou stopu ve sněhu a tím se její osud bohužel zpečetil. Pro napínavý a temný příběh si autor zvolil animaci barevného písku, která svou jemností kontrastuje s příběhem.

 • Bílí a černí ptáci

  Vizuální podobenství o dobrých a špatných stránkách lidské osobnosti je natočené podle knihy, kterou napsal francouzský spisovatel a etnolog Amadou Hampâté. Dobré a špatné pocity zde „hnízdí" v lidech podobně jako černí a bílí ptáci ve svých dírách v obrovských zdech s tím, že zlo a dobro se naprosto vylučují. Autorka využila mimo jiné kontrastu barev.

 • Když se dívka vrátí ze školy, matka jí servíruje „čínskou“ polévku. Z rutinní a nevábné večeře se vyvine napínavý příběh, sledující život skrytý pod obalem. Svěží studentskou miniaturu na téma tvořivé dětské fantazie autor provedl povedenou animací. Některými detaily zároveň odkazuje na určité sociální problémy.

 • Můj domov

  Citlivý příběh o rodinných vztazích, viděný pohledem malého chlapce, natočila vietnamská filmařka usazená ve Francii. Matka, která žije se synem sama, si jednoho dne přivede domů nápadníka. Malý Hugo se s tím nedokáže vyrovnat, jeho dětská fantazie začne pracovat naplno a ve vetřelci vidí nebezpečné monstrum.

 • Ráno

  Neúnavný český experimentátor Vojtěch Domlátil, který se zaměřuje mimo jiné na přírodu a pohyb krajinou, natočil v roce 2019 černobílou (nebo spíš bíločernou) ranní impresi, kterou nazývá „dechová meditace ve formě totální lineární animace“. Na pozadí každodenních ranních zvuků sledujeme neurčité, minimalistické, a přesto povědomé výjevy.