Pokročilé vyhledávání

Filmy

 • Ada+Otto

  Vrána Ada má zvláštní sen – chtěla by mít opravdovou svatbu jako lidé. Pečlivě a vynalézavě si obstarává všemožné informace a vybavení, aby mohla svůj plán uskutečnit. Především však musí sehnat ženicha… Film Ülo Pikkova, který pracuje se svéráznou kresbou, je nabitý absurdním humorem a nečekaně vypointovanými situacemi.

 • Schovka

  Když se malý chlapec při hře schová do hodin na zdi, smrskne se jeho život do jediné hry na schovávanou. Stává se z něj starý muž s množstvím vzpomínek na dětství, které se zhmotňují v surreálných hříčkách a vyprávějí o něčem, co se týká každého z nás. Absolventský film Báry Halířové z pražské FAMU.

 • Sokol František Pecháček

  Tento krátký osvětový film nás provází mládím Františka Pecháčka a zejména událostmi, jež formovaly jeho osobnost. Závěr nás pak vrací na Strahovský stadion v roce 1938, kde 30 000 sokolů cvičilo na Pecháčkovu skladbu Přísaha republice.

 • Havel. O svobodě

  Myšlenky prvního českého prezidenta ožívají ve studentském filmu autora původem z ruského Magnitogorsku, který po studiích animace v Jekatěrinburgu navázal magisterským stupněm na UTB ve Zlíně. Inspirativní myšlenky Václava Havla podtrhává srozumitelný, přímočarý výtvarný styl.

 • Zdenko F. Daneš

  Ve skutečném příběhu Zdenka a jeho ženy, zasazeném do roku 1950, sledujeme dvojici, jak dramaticky prchá z Československa. Nebezpečí na ně nečíhá ani tak v hustých lesích, jako na odhalených blatech českého pohraničí, která musejí na své cestě překonat.

 • Štyri

  Ambiciózní, výtvarně uhrančivý snímek se odehrává na sklonku jara 1937 v nostalgické atmosféře přímořského městečka. Autorka zobrazuje jednu tragickou událost z pohledu čtyř různých žen. Jejich příběhy se v tomto nevšedním konceptu protínají a všechny čtyři, pilotka, pošťačka, prodavačka a zpěvačka, se stávají součástí tragédie.

 • Král duchů

  Další podmanivý film klasika malované animace Georgese Schwizgebela. Tentokrát je jeho sugestivní animovaná jízda založena na Goethově básni Erlkönig (Král duchů) a na hudbě Franze Schuberta a Ference Liszta. Muž s nemocným synem projíždí na koni lesem a blouznící dítě podléhá dojmu, že sledují postavu krále duchů.

 • Lední Barry – Prolomíme ledy!! – Vlog #207

  Polární Barry je lední medvěd a populární youtuber ze severního pólu. Co si jeho followeři myslí o globálním oteplování? Jak by se na něj měli medvědi připravit? Režisér tohoto snímku formou youtuberského videa zpracovává nepříjemně aktuální téma a využívá k tomu odpovědí reálných lidí.

 • To je mina!

  Náročnou metodou pískové animace zpracovaný snímek je výjevem z íránské vesnice, ovšem z pohledu atypického pozorovatele, který dlouho zůstává neodhalen. Autoři upozorňují na nástrahy nášlapných min, které po válce v jejich zemi zůstaly a jsou stále nebezpečné.

 • Ahoj, cizinče

  Tenhle film jsem natočila speciálně pro tebe. Potřebovala jsem se k tobě dostat. Potřebovala jsem se s tebou spojit. Potřebovala jsem ti říct, jak se cítím.